Aktuální zprávy z klubu
pá 6.6.2014 | Sanny Muharem

Hradečtí hráči se představili na fotbalovém trávníku, s Třebší remizovali

Čtvrteční slunečné odpoledne patřilo fotbalu. Královéhradečtí hokejisté totiž nasadili kopačky a šli do boje proti hráčům ze Třebše. Duel sledovalo několik stovek fanoušků, všichni aktéři zápasu si příjemný fotbálek patřičně užili. Utkání nakonec skončilo smírným výsledkem 6:6, poté zvítězili hokejisté na penalty. Po skončení střetnutí následovalo menší posezení a focení s fanoušky.

Hokejisté klubu Mountfield HK chtěli vstoupit do prvního poločasu svižně a aktivně. Po chvilce se však do vedení dostali právě domácí hráči ze Třebše. Chytající Bohumil Jank pak musel řešit další sérii spletitých zákroků. Postupem času vedla Třebeš již rozdílem tří branek, před koncem první půlky ale ještě snížil Pavelka.

Do druhého poločasu nastoupil dorostenecký tým, jenž na hradecké hokejisty doslova vlétl a vynutil si vedení již 6:1. Maséři Východočechů ale dokázali své svěřence naladit a nastal zlom v utkání. Hokejisté se nenápadně dotáhli na rozdíl jednoho gólu a poté vyrovnali minutu před koncem z pokutového kopu. Střetnutí tak skončilo smírně 6:6.

Následovaly pokutové kopy, ke kterým se postavil i maskot Mounty, ale brankář byl proti skórování. Na penalty přesto zvítězil Mountfield 5:4.

Přítomní fanoušci se mohli s hokejisty po zápase vyfotit, posedět a popovídat. Akci provázela pohodová atmosféra.

TJ Sokol Třebeš – Mountfield HK 6:6 (3:1), 4:5pk.
Branky: Rederer, Štajer, Vacek, Tošovský, Kosyak, Červinka – Pavelka, Dej, Kantor 2x, Bartoň, Kacetl.
Sestava TJ Sokol Třebeš: 1. pol.: Heřman – Farkaš, Bielčík, Zbořil, Vlach, Rychtár, Pásler, Štajer, Vlkanova, Rederer, Majer, Obst, Černý.
2. pol: Heřman – Drapák, Neugebauer, Krykorka, Tošovský, Jankovský, Matějka, Dostál, Tesař, Červinka, Kosyak, Kouba, Demchyk, Cílek.
Sestava Mountfield HK: Jank – Kacetl, Červený, Dej, Pavelka, Nedvídek, Kantor, Švagrovský, Bartoň, Pilař, Kovářů, Pláněk, Dietz.
Rozhodčí: Grossman – Bitarovec, Podhajský.