Zápasy
pá 2.2.2024 | Eva Šafranková | Foto: Jan Pavlíček / BK Mladá Boleslav

Střelecká dominance nestačila. Lvi padli s Mladou Boleslaví 1:2

Zápasové menu

I když měl Hradec výraznou střeleckou převahu, skóre otevřela v sedmé minutě po šťastném odrazu Mladá Boleslav. Hosté měli k dispozici několik přesilovek, ale využít dokázali až tu čtvrtou zásluhou Jérémieho Blaina na konci druhé třetiny. Úvod posledního dějství patřil domácím, kteří se dostali do těsného vedení. Mountfieldu se už vyrovnat nepovedlo a poosmé v řadě ho prodloužení nečekalo. Lvi tak na Mladou Boleslav nestačili 1:2.

Brankoviště hájil Eetu Laurikainen stejně jako v nedělním utkání proti Liberci, v obraně přibyl po jednozápasové pauze Patrik Marcel. V útočných řadách zůstala pohromadě jen první formace ve složení Jordann Perret–Alex Tamáši–Oliver Okuliar, ostatní lajny byly pozměněny. Chyběl však Giorgio Estephan i Matěj Chalupa, naopak šanci dostali Radek Pilař a Adam Novotný.

Střelecká převaha Lvů nestačila, do vedení šli domácí

První pokus ohrozit domácí bránu si připsal Aleš Jergl, jenž nahodil puk od pravého mantinelu, ale v cestě stál Adam Jánošík, a tak Filip Novotný nemusel ani zasahovat. Hradečtí měli k dispozici již po dvou minutách přesilovku, ve které nejvíce zahrozili Oliver Okuliar a David Šťastný, avšak ani jeden z nich netrefil zařízení. Po jejím skončení pokračovali hosté v tlaku, během kterého Jordann Perret obkroužil klec a za Novotným cinkla tyčka.

Ačkoliv byl Mountfield aktivnějším týmem, z prvního gólu se radovala Mladá Boleslav. Ránu Alexe Lintuniemiho sice Eetu Laurikainen vyrazil, po několika odrazech ale kotouč skončil na brusli Jana Závory, který ho poslal za brankovou čáru – 1:0. O úmyslné kopnutí se nejednalo, což potvrdili i rozhodčí po přezkoumání na videu. Nechybělo málo a Středočeši mohli jít do dvoubrankového vedení, jenže David Dvořáček napálil z levého kruhu vzdálenější tyč.

Bruslaři si několik zajímavých příležitostí vytvořili, ale spíše to byl mladoboleslavský Filip Novotný, který měl více práce. Východočeši si dokonce vypracovali dvojnásobný počet střel než jejich soupeř. Podruhé v zápase si mohli zahrát početní výhodu, ve které to zkusil od modré čáry Jérémie Blain, leč neúspěšně. A proto i tentokrát domácí zvládli ubránit oslabení bez větších problémů. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Mountfield vyrovnal v přesilovce

V prvních minutách druhého dějství se toho příliš neudálo. Dělovku z vrcholku levého kruhu vyslal Jan Stránský, ale hradecký gólman s finskou národností sklapl betony včas. Na opačné straně vzniklo přečíslení hostů dva na jednoho, které vedl Tomáš Pavelka. Jeho zakončení však bylo nepřesné. I když jsou Bruslaři třetím nejméně vylučovaným celkem v extralize, v tomto duelu faulovali již potřetí. Jenže Mountfield jejich nedisciplinovat nepotrestal a záhy se sám provinil.

Hrálo se tak necelou minutu ve čtyřech hráčích na obou stranách, během toho se však nic významného nestalo. Naopak ve zkrácené početní nevýhodě předvedl rychlé nohy Radek Pilař, ale Novotného nepřekonal. Pak přišly na řadu dvě šance Mladé Boleslavi. Joachim Rohdin se z rohu nacpal až před Laurikainena, avšak puk neskončil v prostoru mezi třemi tyčemi. Nestalo se tak ani po bekhendovém blafáku Róberta Lantošiho, který se ocitl v brejku.

Hradci se přeci jen podařilo uspět v přesilovce, když ve 36. minutě od modré vypálil Jérémie Blain a hrací předmět se odrazil od Adama Jánošíka do horního rohu – 1:1. Mezitím vypadla Novotnému hokejka, a tak si domácí vzali trenérskou výzvu, avšak neuspěli a znovu museli jít do čtyř. Lvi ovšem znovu udeřit nedokázali, tudíž ani vývoj mače na svoji stranu nezvrátili. Zbytek prostřední části již nic výrazného nenabídl.

Bruslaři se opět ujali vedení, Hradec utkání nezdramatizoval

Hokejisté zpod Bílé věže nezahájili třetí třetinu ideálně, protože soupeři nabídli početní výhodu. Středočeši ukázali, že jim tato herní situace svědčí, a potvrdili nejlepší úspěšnost využití přesilovek v soutěži. Ondřej Roman našel Pavola Skalického, jenž po kličce zasunul puk k levé tyčce – 2:1. Své vedení potom mohli domácí navýšit, ale tentokrát jim to Východočeši nedovolili a oslabení ustáli bez úhony. Štěstí od modré zkusil Ralfs Freibergs, avšak Novotný si i přes clonu Jana Eberleho poradil.

Další výborný zákrok si mladoboleslavský strážce svatyně připsal proti Davidu Šťastnému, který se prokličkoval mezi čtyřmi hráči až k Novotnému. Ten zasáhl maskou a jeho jmenovec Filip Krivošík ještě puk ze vzduchu odpálil pryč. Mountfield se snažil o vyrovnání, jenže recept na maskovaného muže v zeleném dresu nenacházel. Pomoci mu k tomu mohlo další vyloučení Bruslařů, které ale i přes poměrně souvislý tlak potrestat nedokázal.

Minuty rychle ubíhaly a s blížícím se koncem utkání to pro Hradec nevypadalo dobře. Svěřenci Richarda Krále se už dopředu moc nehnali a příliš nic závratného nevymýšleli. Hosté se drželi v útočném pásmu, ale vyrovnávací gól stále nepřicházel. Při hře v šesti mužích byl nejblíže Christophe Lalancette, který mířil z nulového úhlu, na Novotného však nevyzrál. Zatímco si Mladá Boleslav těsné vedení pohlídala, Lvi po sedmi zápasech nezískali žádný bod.