Preview k zápasu
ne 12.8.2018 | Redakce

Mountfield Cup finišuje. Hradec se v tradičním derby střetne s Pardubicemi

Třetí ročník hradeckého Mountfield Cupu, přípravného turnaje pořádaného pod Bílou věží, se blíží ke svému konci. V neděli nabídne poslední várku utkání, v nichž se nejprve o první místo střetne pražská Sparta s Davosem a poté ve východočeském derby změří síly domácí Mounfield HK s Pardubicemi. A s jakou na Dynamo hradecký tábor vyrazí? „Budeme chtít hrát aktivní hokej, jen je třeba hru zjednodušit,“ hlásí útočník Lukáš Cingel.

Mountfield Cup pozná poprvé ve své historii nového vítěze. Hradečtí v sobotu podlehli švýcarskému Davosu 3:7 a ztratili na prvenství šanci, a to i přesto, že po první a posléze i po druhé části utkání vedli. „Měli jsme super začátek, ale potom jsme si asi trošku začali myslet, že to půjde samo. Udělali jsme hodně hrubých chyb, vymýšleli jsme a přestali hrát jednoduše,“ komentuje porážku s tradičním švýcarským zástupcem Lukáš Cingel.

Jak sám zmiňuje, Východočeši do střetnutí vletěli jako velká voda. Tlak, aktivita, to vše vyústilo ve vedení 2:0 už po necelých sedmi minutách. „Takto aktivně chceme vstoupit do každého utkání. Jak jsem řekl, nehráli jsme jednoduše. Pak nám zkrátka došly síly a nemohli jsme hrát zmíněný aktivní hokej, jaký bychom chtěli předvádět,“ zamýšlí se hradecký útočník.

Byť dostal v poslední dvacetiminutovce pět branek, nedá se říct, že by Mountfield herně zaostával, naopak. Byl více na puku, měl dokonce i několik příležitostí… Jen ta koncovka. „To byl asi ten rozdíl. Davos dal z každé šance gól, my jsme se naopak trápili. Je třeba, abychom byli agresivnější. Oni jinak hráli docela jednoduše, dost bruslili a moc se s tím nemazali,“ vypráví slovenský forvard.

Teď je nicméně třeba hodit porážku za hlavu a připravit se na neděli. Soupeřem Lvů bude tradiční rival, Pardubice, který ztratil oba úvodní duely pokaždé v poměru 2:3 a bude chtít vylepšit celkový dojem. „Chceme vyhrát každý zápas. Určitě si k němu něco ještě večer povíme, abychom se na Dynamo mohli připravit co nejlépe. Znovu budeme chtít hrát náš aktivní hokej, jen musíme zkrátka hru zjednodušit. Bude to určitě něco pro fanoušky, my se budeme snažit potěšit ty naše,“ uzavírá Lukáš Cingel.

Sparta otočila duel s Pardubicemi

V prvním duelu sobotního programu se střetly Pardubice s pražskou Spartou. Jednalo se o utkání plné nepřesností, v němž byl většinou o něco aktivnější celek z hlavního města, ostře nabito měli každopádně spíše Východočeši. Ti totiž po dvou třetinách vedli po trefách Miromanova a Treilleho 2:0.

Tlak Pražanů každopádně zhruba od poloviny druhé části sílil s každou další minutou, přičemž jej svěřenci Uweho Kruppa v poslední dvacetiminutovce přetavili ve dvě gólové radosti. Nejprve snížil Jan Košťálek, o pět minut později pak bylo zásluhou Petra Kumstáta srovnáno. V prodloužení si ve hře tři na tři zachytali oba gólmani, šťastnější však byla Sparta – v čase 63:21 vsítil vítěznou branku krásnou křižnou střelou Andrej Kudrna, čímž obrat dokonal.

Informace o vstupenkách a organizační pokyny

Letos mají vstup zdarma na všechna turnajová utkání "pouze" majitelé permanentních vstupenek Mountfieldu HK na sezónu 2018/19 ve verzi sezónní, všichni ostatní návštěvníci si musí pořídit vstupenky. Ty jsou k dispozici opět ve dvou verzích. Buď si lze zajistit vstupenky na jednotlivé zápasy, nebo zvýhodněný balíček na všech šest utkání.

Stejně jako před rokem, i letos budou na zápasy Mountfield Cupu uplatňovány místenky stejně jako v případě Tipsport extraligy – to znamená, že majitelé permanentních vstupenek mohou sedět na svém obvyklém místě. Do volného prodeje půjdou pak všechna volná místa, a to na sezení i stání.

Vstup na stadion bude fanouškům umožněn výhradně hlavním vchodem, který se otevře vždy jednu hodinu před začátkem utkání. Ostatní vchody budou uzavřeny. Hokejový klub zároveň upozorňuje, že po odpoledním utkání bude nezbytně nutné opustit zimní stadion tak, aby mohl být připraven na večerní duel. V ČPP Aréně navíc v těchto dnech probíhá instalace nových sky-boxů, proto bude část sektoru "A" a část sektoru "stání" uzavřena, v okolí stavby je nutné pohybovat se se zvýšenou opatrností.