Rozhovory
ne 17.11.2013 | Martin Voltr

Jiří Šimánek: Sezóna je dlouhá, nebudeme se zabírat jedním zápasem

Sváteční neděle 17. listopadu nepřínesla hradeckým barvám štěstí. Tým oslabený o několik důležitých útočníků zajížděl ke šlágru kola do Brna, kde si po úporném boji dvou defenzivně laděných týmů další body nepřipsal. Bez jednoho ze svých stálých článků se musela obejít i elitní formace kapitána Jiřího Šimánka.

Poprvé v sezóně jste nedali gól. Myslíte, že to odpovídá vaší předvedené hře?
Na začátku třetí třetiny jsme nějaké střely z mezikruží měli, mohlo to tam spadnout a být to 1:1. Bohužel jsme ale gól nedali a potom sami dostali z brejků, ze kterých se spíš měli něco podařit nám. Ani jsme se k tomu nedopracovali.

Byl pro vás velkou psychickou ranou gól těsně před druhou přestávkou?
Byla to škoda. Zbývalo půl minuty, měli jsme to ještě umydlit na 0:0. Ale bohužel, po buly, která nám moc nešla, jsme dostali gól.

Nemyslíte, že vás srážely zbytečné fauly?
Je to pravda. Když někomu vyseknete hokejku před bránou, je to samozřejmě něco jiného, ale fauly v útočné třetině jsou zbytečné. Po jednom jsme pak inkasovali tu branku.

Jak se vám vůbec hraje na Kometě?
V Brně je to vždycky super. Celý zápas se tady fandí, není tady ticho. To je pro hokej výborné. Hradecké fanoušky jsme měli v rohu na naší straně, takže slyšet byli, měli zase pěkné choreo. My jsme jim bohužel nic nepředvedli.

Ve vaší první formaci chyběl Jaroslav Kudrna, jeho místo zaujal Rudolf Červený. Jak jste si sedli?
Pár střel jsme měli, Ruda jel jednou sám na bránu. Ale bohužel jsme si toho vypracovali málo, a z toho mála nám tam nic nepadlo.

Máte teď zhuštěný zápasový program, hned v úterý hostíte Vítkovice. Cítíte se v tomhle tempu lépe?
Je lepší, když se hraje, než když dlouho čekáte na další zápas. Na druhou stranu máme zraněné klíčové útočníky, takže by bylo dobré, kdyby třeba týden volný byl, aby se mohli vrátit zpátky. Ale bohužel, asi budeme muset ještě hrát bez nich, dát se dohromady a vybojovat teď doma vítězství.

Od druhé třetiny s Pardubicemi se vám nedařilo, teď jste neskórovali. Dá se mluvit o nějaké herní krizi?
Zápas s Pardubicemi byl myslím z naší strany nejhorší za celou sezónu. I když na druhou stranu, vydolovali jsme z něj dva body… (směje se) Myslím, že na Kometě jsme hráli docela slušně, ale poprvé v sezóně jsme nedali góly. V pondělí se ale sejdeme a jedeme dál. Sezóna je dlouhá, nebudeme se zabírat jedním zápasem.