Zápasy mládeže
út 30.9.2014 | Jan Vavřina, Ondřej Mládek

Třetí derby s Pardubicemi, třetí výhra! S rivalem si poradil také starší dorost

Zápasové menu

Starší dorost si na rozdíl od ostatních kategorií musel na své derby počkat až na konec září, jeho zápas byl totiž z původního termínu přeložen. Čekání se ale vyplatilo, protože i tato kategorie se dokázala se svým rivalem poradit. Jako jediný se zapsal do listiny střelců v oslabení David Chalupa. Hubený náskok udrželi Lvi až do konce, a tak si i oni mohli po zápase zakřičet oblíbený, a v Hradci Králové čím dál používanější chorál „Derby je naše!“

Od začátku to byli především domácí, kdo diktoval svižné tempo hry a první velká šance na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 3. minutě se efektní stahovačkou uvolnil Ondřej Machala, ale tváří v tvář Grohovi trefil jen jeho vyrážečku. V další šanci se ihned po vyhraném buly ocitl David Voženílek, jeho střelu bez přípravy však zastavila tyč hostující svatyně. A když ani Hradec Králové nevyužil zaváhání domácí obrany v podobě zahozené šance z hole Štěpána Matějčka, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Domácí vstoupili do prostředního dějství snad ještě aktivněji než do toho předchozího, ale kromě územní převahy si žádnou vážnější šanci nevypracovali. V polovině druhé třetiny dostali možnost hrát padesát vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři, jenže s ní naložili prachbídně. Nejdřív ujížděli tři Královští lvi na jediného domácího obránce, ale možnost prováhali. Tohle varování ale Pardubicím nestačilo, a tak přišel trest. Ve 33. minutě dorazil v oslabení střelu Daniela Liera do domácí branky David Chalupa, a Lvi šli do vedení – 0:1!

Pardubice měly i nadále brankové příležitosti, jejich koncovka však nebyla natolik kvalitní, aby skóre dokázaly srovnat. A v rozhodující moment nestálo na jejich straně ani štěstí. Osm vteřin před koncem druhé třetiny se dostal do šance Denis Kusý, ale z blízka po rychlém vpádu do pásma trefil jen bližší tyč Grohovy svatyně.

Ve třetí třetině se oba celky prezentovaly velice opatrnou hrou, ani jeden tým se nedostával do vyložených šancí, všichni se soustředili především na obranu. Skóre se nezměnilo ani při závěrečné power-play domácích, které hradecká defenziva zvládla na jedničku. V poslední minutě se zkoušel prosadit od mantinelu Filip Zadina, ale ani jeho pokus za bezchybným Grohem neskončil. Hradec si v utkání připsal o jednu střelu více než jeho soupeř, tato rána se nakonec ukázala jako rozdílové. Starší dorostenci se tak přidali k mladším i starším kolegům, a i oni své derby zvládli za plný počet bodů!