Zápasy mládeže
ne 25.1.2015 | Aleš Novotný, Jan Vavřina

S nulou taky juniorka. Vypráskala Přerov 7:0 a je v čele tabulky!

Zápasové menu

Neděle zasvěcená Mountfieldu, tak by se dala nazvat poslední lednová neděle roku 2015. A-tým si totiž vyšlápl na Spartu na jejím ledě poměrem 5:0, ještě lépe dopadli junioři. Ti nasázeli Přerovu sedmičku, když se o ni nejvíce zasloužil nulou Patrik Ašenbrenner a čtyřmi góly Marek Malinský! Aby toho nebylo málo, vzhledem k zaváhání Poruby se tým Aleše Krátošky posunul do čela tabulky!

Hradec vstoupil do zápasu s chutí

Na první střelu si diváci museli počkat až do čtvrté minuty. Ránu Kopty zlikvidoval pozorný Grigárek. Hosté z Hradce Králové v průběhu první třetiny pomalu zvyšovali otáčky a Přerovští s vypětím všech sil bránili nulu na svém kontě. Nebezpečný byl především útok včele s hradeckým kapitánem Procházkou.

Nakonec domácí přece jen kapitulovali. Ve 14. minutě neudržel Grigárek kotouč ve své výstroji, dostal se k němu Marek Malinský a vleže dokázal zamést puk do přerovské klece – 0:1. Neuběhla ani půlminuta a k ráně od modré se odhodlal Jan Michálek. Jeho projektil zaplul za bezmocného brankáře domácích, který toho zřejmě moc neviděl – 0:2.

Zubři se za celou třetinu k vážnějšímu ohrožení branky Mountfieldu nedostali a mohli děkovat svému brankáři, že prohrávali pouze dvoubrankovým rozdílem.

Přerov kousal, Malinský završil hattrick

Do druhé části vstoupili domácí aktivně a hned v jejím úvodu si vypracovali dvě velmi slibné příležitosti. Nejprve dostal mezi kruhy nabito Müller, rána mu však příliš nesedla. O minutu později vybojoval Kubal puk pro Pechu, který ho ihned prostrčil na Šimona Kratochvíla, ale přerovská patnáctka Ašenbrennera překonat nedokázala.

Poté opět převzali otěže zápasu do svých rukou hradečtí hráči. Na 3:0 pro hosty zvyšoval Marek Malinský, který pohotově propálil Grigárka. O další branku Hradce se postaral znovu, potřetí, Marek Malinský. Vybruslil zpoza přerovské klece a z otočky se mu povedlo zaskočit domácího gólmana.

Na rozdíl pěti branek hosté zvýšili necelé čtyři minuty před koncem třetiny. Před Sekulou, který nahradil Grigárka, se zjevilo duo Ondřej Kopta – Aleš Suda a první jmenovaný se nakonec se štěstím prosadil.

Skóre navýšeno, nula uhájena

Poslední dějství začalo opět dobrými možnostmi Přerova. Ovšem ani hezká teč Pechy, ani dorážka Zavřela ke gólové radosti domácích nevedla. Hosté mohli šestou branku přidat ve 49. minutě. Krátoška nahrál Miškářovi, na kterého zívala prázdná klec, do jeho rány však na poslední chvíli vložil hůl Šťastný a srazil ji na tyč.

Mountfield se však dočkal o minutu později. Povedenou přesilovkovou kombinaci zakončil Ondřej Kopta – 0:6. Zubři se snažili alespoň o čestných úspěch, přáno jim však nebylo. Definitivní podobu výsledku dal Marek Malinský, který svým čtvrtým gólem v zápase dokázal procedit kotouč za Sekulu – 0:7.