Zápasy mládeže
ne 16.9.2012 | Martin Voltr

Poprvé v sezóně mladší dorostenci klopýtli, těsně nestačili na Kometu

Zápasové menu

Dosavadní výsledky mladšího dorostu Komety Brno mohly nahánět strach. První dva zápasy totiž opanoval s celkovým skóre 17:1 a ve třetím kole ho přivítali hradečtí mladíci. Po deseti minutách se dvěma slepenými góly dostal do vedení favorit z jihu Moravy, domácí ale stačili včas vyrovnat. O rozdělení bodů se rozhodlo už ve druhé části za stavu 2:2. Misky vah na svou stranu převážila jediným úderem Kometa, a odsoudila tak Hradec k první porážce sezóny.

Dva údery Komety nic nerozhodly

Hned úvod střetnutí přinesl Hradci nepříjemnou chvilku. Minutu po sobě totiž na trestnou lavici putovali dva hráči, hosté ale nabídnutou šanci nevyužli. Hradečtí se následně zvedli, jenže na přelomu 10. a 11. minuty je soupeř hned dvakrát uzemnil.

Nejprve poslal Luboš Horký z rohu pásma kotouč do ohně, kde si ho našel tísněný Marek Škvrně a otevřel skóre. Jen o 38 sekund později navíc za záda Patrika Červeného propadla i skrytá střela Jakuba Čejky. Najednou tak platil stav 0:2.

Domácí možná ve zbytku třetiny nebyli vyloženě lepším týmem, přesto si svým pohybem v útočné třetině vypracovali několik dobrých možností. Neujala se ta v podání Františka Hnika či Matěje Krejčíka, v přesilovce však už Hradečtí do černého mířili. Emil Veselý si počkal, až bude mít brankář Zdeněk Slavíček ztížený výhled, a pak ho prostřelil švihovkou od modré – 1:2.

Domácí vyrovnání nakonec přišlo vniveč

Po návratu z kabin šel domácí tým za vyrovnáním tak odhodlaně, až se mu po minutě tlaku opravdu podařilo skórovat. Co se nepovedlo dorážejícímu Chalupovi, dokázal o pár sekund po Malíkově pasu Tomáš Zahradník, který využil svou vynikající pozici mezi kruhy – 2:2!

Vyrovnávací branka ale jednoznačně víc nabudila Kometu. Ta vzápětí přepla na vyšší rychlostní stupeň, což mohli hned stvrdit Luboš Horký a také Robert Havlát. Oba dva však tváří v tvář nepřekonali Patrika Červeného. Na obou stranách narůstala nervozita, se kterou si hlavní rozhodčí Lučan příliš nevěděl rady, ale naštěstí k žádnému většímu konfliktu nedošlo.

Další minuty se hrálo nahoru – dolů a kterýkoli z týmů mohl strhnout stav na svou stranu. Jihomoravané k tomu dostali dokonce příležitost po zalehnutí kotouče v hradeckém brankovišti, ovšem Robert Havlát trestné střílení neproměnil.

Až tolik ho to ale nemrzelo. Ve 36. minutě hledal Jakub Čejka před bránou své spoluhráče a Patrik Červený si puk sám srazil za záda. Hradecký brankář sice v celém průběhu druhé třetiny předváděl skvělé zákroky, ale kapituloval znovu velmi smolným způsobem – 2:3.

Obraz hry se změnil, výsledek už ne

Prvních čtyřicet minut nabízelo divákům zajímavou podívanou, té byl však po zahájení třetí části konec. Řada dlouhých pasáží bez přerušení nepomohla ani jednomu z týmů k tlaku, snad s výjimkou jediné přesilovky, kterou měli k dobru Hradečtí. Ani celé dvě minuty v pásmu soupeře však nepřetavili v brankovou příležitost.

Jedině elitní formace domácích v čele s nejaktivnějším hráčem zápasu, kapitánem Tomášem Zahradníkem, byla pro soupeře nebezpečná. Kometa jinak o své vedení pečovala na výbornou. Domácí hokejisty pustila ke hře bez brankáře až deset sekund před sirénou, kdy už bylo na cokoli pozdě. Brňané díky třetí výhře uhájili své postavení v čele tabulky.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Šlo o vyrovnané utkání, které jsme si prohráli vlastní nedisciplinovaností. Měli jsme opět hodně vyloučených. To nás stálo spoustu sil, které nám pak proti prvnímu týmu tabulky chyběly v závěrečné třetině. Zápas se lámal za stavu 2:2, kdy jsme nevyužili několik gólových příležitostí.

Jan Konečný (HC Kometa Brno):
Důležité je, že vezeme domů tři body. Začali jsme dobře, ale jen první tři, čtyři střídání, poté jsme soupeře nechali hrát. Hradec pak zbytečně fauloval, ale přesilovky jsme nevyužili, potřebovali jsme víc bruslit. Po třetině jsme si něco řekli a zlepšili svoji hru. Máme v ní samozřejmě hodně chyb, které musíme odstranit, ale předvedli jsme bojovný výkon a hlavně závěr jsme zvládli, za stavu 2:3 jsme soupeře nepustili do pásma. Výborně nám zachytal gólman. Jsme rádi za vítězství, byl to výborný zápas.