Zápasy
st 13.10.2010 | Lukáš Souček

Hradec veze z Třebíče bod, na nájezdy neuspěl

Zápasové menu

Hradečtí hokejisté zajížděli ve středu na led Třebíče. Po třech venkovních utkáních bez bodového zisku se svěřencům Jiřího Mičky podařilo ve středu ukořistit alespoň bod. Východočeši totiž dotáhli duel s domácím celkem až do samostatných nájezdů, ale v loterii už neuspěli. V základní hrací době otevřel skóre utkání Jan Hruška. Ve 35. minutě vyrovnával na 2:2 hradecký kapitán Jaroslav Roubík. V nájezdech se poté trefil Ondřej Hruška, ale jeho trefa na zisk bonusového bodu nestačila. Třebíč využila dva pokusy a před domácím publikem zvítězila.

Do první velké příležitosti se dostal hned v úvodu David Dolníček, ale na svého bývalého spoluhráče Filipa Luňáka v brance Hradce Králové si nepřišel. O malou chvíli později to hned po vyhraném vhazování zkoušel Marek Laš, ale Luňák ukázal, že je pořád vynikajícím brankářem. Hostující hráči hrozili především po domácích chybách. Dvakrát nebezpečně pálil Karel Nedbal. Při jeho první střele měl třebíčský brankář obrovské štěstí, naopak při druhém pokusu se Radek Fiala vytáhnul.

První branky se přítomní fanoušci dočkali v 16. minutě, kdy Hradec Králové díky pěkné kombinaci v početní převaze otevřel skóre. Střelcem branky byl Jan Hruška, který se trefil do horní poloviny branky. V dalším průběhu na ledě dominovali hostující hráči. Jasným příkladem byla akce Jaroslava Roubíka, který ujel domácím obráncům, ale na dobře chytajícího domácího brankáře si nepřišel.

Třebíčští hokejisté odpověděli na tuto branku v 18. minutě, kdy po pěkné přihrávce Petra Zahradníka se prosadil z hranice brankoviště Zdeněk Okál a rázem byli domácí hráči na koni. Do konce první třetiny nastřelil domácí Martin Dočekal tyčku hostující branky.

Druhou třetinu začali lépe hokejisté Hradce a to díky přesilové hře. Po jejím skončení několikrát zahrozili i domácí, ale na pozorném Luňákovi si vylámali zuby. Další branka padla v 26. minutě, kdy se domácím podařilo ujet hostujícím hráčům a v přečíslení dva na jednoho našel Vondráček výbornou přihrávkou Martina Dočekala, jenž krásně zavěsil pod břevno.

Něco málo po polovině zápasu se pěknou individuální akcí prezentoval Rostislav Marosz, který vyjel zpoza branky a nastřelil tyčku Luňákovy branky. Srovnáno bylo ve 35. minutě, kdy si zpoza branky bez problému vyjel Jaroslav Roubík a s přehledem překonal Radka Fialu. O malou chvíli později se pěknou střelou švihem prezentoval Václav Kadlec, ale domácí brankář předvedl ukázkový semafor.

Ve třetí třetině se hrál velmi opatrný hokej. Na obou stranách byla řada nepřesností. Domácí borci se tlačili do zakončení a chtěli utkání rozhodnout, ale Hradec byl po většinu třetího dějství „zalezlý“. Výjimku tvořily poslední minuty střetnutí, kdy hostující útočníci motali hlavu domácím obráncům, ale naštěstí jim chybělo přesnější zakončení a utkání dospělo do prodloužení.

V prodloužení mohl rozhodnout Lukáš Nahodil, ale nařízené trestné střílení po faulu na pronikajícího Radima Ostrčila neproměnil, když zkoušel zakončení mezi betony. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy. V nich se za domácí hráče prosadili David Dolníček a Zdeněk Okál. Z hostujících hráčů uspěl pouze Ondřej Hruška a bonusový bod tak zůstal v Třebíči.