Zápasy mládeže
ne 23.9.2012 | Diana Váňová, Martin Voltr

Ani Královští lvi nezastavili vítězné tažení mladšího dorostu Dukly

Zápasové menu

Zápas jako na houpačce prožili mladší dorostenci v Jihlavě, která dosud prochází extraligou bez ztráty kytičky. Jako první skórovali domácí, ovšem Hradečtí se třemi góly postarali o obrat, aby vzápětí náskok zase ztratili a sami prohrávali 3:5. Další střídání v pozici vedoucího týmu se už bohužel nekonalo. Lvi sice snížili, ale v závěru nevyužili power-play ani dvojnásobnou přesilovku. Podruhé v řadě tak padli nejtěsnějším rozdílem. Svůj debut v kategorii mladšího dorostu zažili Radim Šalda a Josef Šimůnek, v brance dostal od začátku příležitost Martin Chour.

Hradec v oslabení inkasoval i skóroval

Od počátku utkání byli aktivnější domácí, hosté s nimi však paradoxně srovnali krok během vlastního oslabení. Fauly ovlivnily i další průběh zápasu – při výhodě dvou hráčů v poli otevřel skóre Lukáš Anděl, který zachytil odražený puk a zavěsil pod víko – 1:0.

Hradec však dokázal srovnat ještě při početní nevýhodě, když domácí obraně ujel Radovan Pavlík – 1:1. Autor gólu se do úniku dostal ještě jednou, tentokrát jeho úmysl Vítešník správně odhadl a položil puku do cesty beton.

Také Jihlavští ještě do konce třetiny zahrozili. Největší šanci měl na holi Wasserbauer, respektive jeho dorážející spoluhráči. Stav však zůstal nezměněn.

Brankový trhák dlouho nevydržel

Druhou třetinu začali Hradečtí šancí Martina Hejny, jeho střela se však pouze otřela o tyčku. Poté opět zaúřadovali rozhodčí a Jihlava se musela bránit. Po skrumáži před domácí brankou se puk odrazil k Tomáši Hofmanovi, který ho propasíroval za záda zmateného gólmana – 1:2.

Východočechy vstřelená branka popohnala do útoku a Vítešník měl plné ruce práce. Pro střelu Radovana Pavlíka, který zúročil vyhrané vhazování, se už ale natáhnout nezvládl. Díky jeho druhému úderu v zápase vedl Hradec už o dvě branky – 1:3!

Ani ne dvě minuty nato však jako by Lukáš Anděl chtěl předvést, že i Jihlava má vícenásobné střelce. Povodil si oba hradecké beky a poslal puk pod brankovou spojnici. A stejný hráč asistoval i u vyrovnání Dukly – o to se nejprve pokusil sám, brankář Chour si proti němu však vyjel, a tak puk do branky dorazil až Jiří Bambula – 3:3. Hradecký náskok tak byl pryč a ani jeden z týmů stále neměl blíže k vítězství.

Misky vah si naklonila Dukla

Do poslední části vkročili pravou nohou domácí – Tomáš Havránek dostal namazáno od Najmana a zavěsil pod víko. O dorovnání kroku se pokusil hradecký David Chalupa, ale těsně poodkrytou bránu minul. Poté se tak o slovo opět přihlásila Dukla, to když Richard Peschout využil přesilovou hru a navýšil na dvoubrankový rozdíl – 5:3.

Královští lvi přesto nic nevzdávali a jejich snaha jim přece jen přinesla ovoce, na nejtěsnější rozdíl snížil Tomáš Zahradník – 5:4. V závěru si navíc vytvořili slušný tlak, dokonce hráli i bez brankáře přesilovku šest na tři, dotáhnout zápas do prodloužení se jim ale už nepodařilo.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Z Jihlavy odjíždíme bez bodu, ačkoli jsme vedli 3:1. Neproměnili jsme několik vyložených šancí a místo toho jsme po hrubých chybách inkasovali.