Zápasy mládeže
pá 24.11.2017 | Richard Wagner, Radek Staněk

Skvělý úvod nadstavby! Starší dorost nasázel Slavii šest branek

Zápasové menu

Lepší vstup do další fáze extraligy staršího dorostu si svěřenci Libora Pivka nemohli přát. Na ledě pražské Slavie zvítězili vysoko 6:1. O osudu zápasu rozhodli Hradečtí již v první třetině, kdy si vypracovali čtyřbrankový náskok. Ten pak bez problémů udrželi a navázali na skvělé výkony ve skupinové fázi.

Hned úvodní minuty naznačily, jak bude vypadat průběh zápasu. Diváci teprve usedali na tribuny, když Tadeáš Jakubec prostrčil v závaru před brankou kotouč pod Málkovými betony do sítě. Neuběhly ani dvě minuty a stejná formace úřadovala podruhé. Martinec ještě na brankáře Slavie nevyzrál, Kryštof Lang vzápětí zvedal po zakončení zblízka ruce nad hlavu – 0:2.

Sešívaní se postupně oklepali, ale jen co se začali drát do území hostujícího gólmana, přišla třetí rána. Podruhé se prosadil Kryštof Lang, který dostal nahrávku od mantinelu a sám na brankovišti nedal Málkovi šanci. Do klece se postavil Pánek, který dlouho bez inkasovaného gólu nevydržel. Trestné střílení totiž zakončil parádním blafákem a ránou pod břevno Vojtěch Síla – 0:4.

Mountfield měl tedy pohodlný náskok, zatímco slávisté ne a ne překonat výtečně chytajícího Vacka. V prostředním dějství se hostům povedlo dovršit nepopulárního "bůra". Pinkas táhl brejk, při němž podal křižný pas na Petra Poppela, jenž se trefil přesně pod horní tyč – 0:5. Celek z Edenu se v přesilovce dočkal čestného úspěchu. Brankář Východočechů vychytal dorážky Všetečky a Brože, nestačil až na třetí pokus z hole Damiena Hradila – 1:5.

Třetí část už se nesla v rozhodnutém duchu. Slavii se nepovedlo vícekrát najít recept na maskovanou oporu Hradce. Na druhé straně se pak podruhé prosadil Petr Poppel, kterému se v 52. minutě povedlo zblízka poslat puk pod horní tyč – 1:6. Celek zpod Bílé věže měl po většinu zápasu herní převahu a sešívané přehrál především díky lepší kombinaci a větší přesnosti v zakončení.